Byli jsme na slavnostech ve Tvrdonicích

37. tvrdonice 6Zpravodaj z Prušánek 2/2015:

Slovácký krúžek a dětský folklorní soubor Nechoránek se po dlouhé době zúčastnily Národopisných slavností ve Tvrdonicích. Nevíme přesně, kolik je to let, kdy se naše obec na těchto slavnostech prezentovala, ale s jistotou můžeme říct, že tam naposled tančili členové souboru Šohaj pod vedením Jaroslava Přikryla. Pokud si vzpomínáte, tak je to hodně dávno.

Z Prušánek jsme vyjeli autobusem o půl druhé hodině, abychom se mohli zúčastnit slavnostního průvodu. Přestože bylo nesnesitelné vedro, děti statečně vykračovaly. Průvod byl dlouhý a tak každé dítko si neslo v ruce „pitíčko“, aby netrpělo žízní a hlavně, aby cestu zdárně a v pohodě absolvovalo. Podotýkáme, že děti byly fakt úžasné a v úplné pohodě.

3b.Tvrdonice. jpgMužský a ženský sbor společně s Nechoránkem nacvičil pro tuto slavnost pásmo „Jak to dříve chodívalo“. Jednalo se o půlhodinovou ukázku zpěvů obou sborů, mluveného slova o Nechorách a našich tradicích. Vše bylo doplněno krátkým a vtipným pásmem dětských her v podání Nechoránku, který sklidil velký úspěch. V podvečer jsme se vraceli domů již utahaní, někteří i „unavení“, ale všichni spokojení. A to bylo podstatné.

                                                                                                              Vlasta Trechová

Mohlo by se vám líbit...