Hezký podzim vám všem!

Zpravodaj 3/2019:

Ale než se vrhneme do nové práce pro další roční období, chceme se ještě trošku poohlédnout za prázdninami. Největší místní slavnost, a to hody, máme úspěšně za sebou. Léto je pro nás každoročně v srpnu pracovní. Oprašujeme a připravujeme pásmo právě pod zelené. Tentokrát už mezi námi nebyli kluci a tomu se musíme programově přizpůsobit. Pásmo tak bylo celé v dívčím – ženském – duchu. A cože vlastně děvčata dělají skoro ze všeho nejraději? Strojí a parádí se. Proto i naše pásmo bylo takové. Od nejmenších parádnic až po ty velké, které už šly tančit k muzice. V programu nechyběly ani naše zpěvačky, které už téměř pravidelně zařazují dvojhlasný zpěv. A k těm velkým se postupně začnou přidávat i mladší děvčata.

Další pravidelnou akcí, na které vystupujeme, je v září slavnost Vinobraní. Letos jsme si v rekordním čase tří týdnů stačily připravit úplně jiný program, než se kterým jsme vystoupily na hodech. Pásmo „ Na luňáčka“ je sice hodně krátké, ale pro ty nejmenší děvčata to byla i tak velká a taky rychlá výzva. A i když jsme některé pasáže trénovaly už dřív, takto seskládané pásmo jsme na Vinobraní tančily poprvé. Proto těm našim nejmenším tanečnicím a zpěvačkám posíláme touto cestou velký palec nahoru.

A už abychom pomalu odtančily z léta přímo do zimy. Jakmile totiž přestanou hřát poslední sluneční paprsky, začínáme vybírat a připravovat vánoční program. Každý rok se snažíme najít nějakou méně známou koledu, a to nejen proto, že si chceme obohatit repertoár, ale taky ji chceme představit vám, až se spolu potkáme u štědrodenního koledování na návsi. Některé jsou třeba z jiných regionů nebo pomalu upadají v zapomnění. A právě takové se nám líbí.

Ještě než se s vámi na těchto řádcích rozloučíme, chtěli bychom zmínit naši doprovodnou cimbálovou muziku. Kluků je zase trochu víc a to je dobře. Taky už jim to začíná pěkně ladit a spolupráce s nimi je vždycky příjemná. Je moc důležité, aby měli prostor ke hraní, protože jedině tak se z nich stanou ostřílení muzikanští borci. Našlápnuto mají dobře. Takže když jim to vydrží, mohla by mít naše dědina zase časem ryze prušáneckou cimbálku.

Krásné dny přejí děti a vedoucí z Nechoránku, foto: Jana Hunkařová

Mohlo by se vám líbit...