Hody 2012 (12. – 14. 8. 2012)

2012-hody-009Slunečná hodová neděle začala ranní hodovou mší před kostelem u kapličky za účasti několika krojovaných párů. Po obědě se vydal krojovaný průvod s dechovou hudbou Podlužanka k panu starostovi pro povolení hodů. Poté průvod pokračoval na nedalekou faru, kde sice chasu přivítali vřele jako každý rok, ale bohužel letos bez pana faráře. Pod zeleným se mezitím začali scházet domácí i přespolní hosté a za nedlouho po návratu chasy začali přijíždět první přespolní šohajé – a že jich bylo bohatě!

Pondělí bylo ve znamení návštěvy všech stárků a samozřejmě velká část tohoto dne patřila i mužům ženatým a ženám vdaným. K tomu vyhrávala hodová dechová hudba – tentokrát Legrúti. Před večeří nechybělo pasování, což je zvyk, který dokáže přilákat více lidí, než se sejde za celý den pod zeleným. Chladné noci však byly příčinou menší návštěvnosti.

Ale přišlo úterý – poslední večer hodů – a nikomu zima nebyla, a zábava trvala do ranních hodin. Letošní hody vyšly velmi dobře, převážně díky pilným chasníkům a chasnicám, obecnímu úřadu a taky díky počasí.