HTVŠ 1/2019

Hudební, taneční a výtvarná škola v Prušánkách vstoupila do druhého pololetí letošního školního roku. V tom minulém jste mohli zhlédnout dvě besídky našich žáků, četná vystoupení folklorního souboru Nechoránek a výstavy našich mladých výtvarníků. V lednu naše škola vystoupila po roční pauze také na Vykopávkách v Mikulčicích, což je pro nás vždy velmi příjemným zpestřením.

V druhém pololetí čeká žáky HTVŠ spousta práce s přípravami ke zkouškám ABRSM, které se jako každý rok uskuteční v druhé půlce května. Zkouška se dělí na dvě části, a to praktickou a teoretickou. Samozřejmě jsou v plánu také besídky, kde vystoupí všechny děti z naší školy a ukážou se s novými skladbami v jejich repertoáru hudebním či tanečním.

Jako novinku letošního programu jsme se rozhodli uspořádat na konci školního roku koncert HTVŠ, který se za příznivého počasí uskuteční v novém amfiteátru za kostelem. Konkrétní datum a čas budou ještě upřesněny. Na koncertě se můžete těšit především na různé typy souborů z naší školy, které budou tematicky propojené. Věřím, že tato novinka bude příjemným zpestřením jak pro naše žáky, tak pro prušánecké obecenstvo.

                                                                                                                                                                                                                                               Vít Němeček

 

Mohlo by se vám líbit...