Myslivecké sdružení Hubert Prušánky 1/2019

Vážení přátelé,

rok s rokem se opět sešel a je čas abychom ten uplynulý zhodnotili z pohledu naší myslivecké činnosti.

Po výroční členské schůzi jsme jako každý rok na podporu Dne země provedli čištění větrolamů a okolí obce ve spolupráci s obcí Prušánky a místními rybáři. Opět se nasbírala plná traktorová vlečka odpadků, což nás samozřejmě utvrzuje v tom, že tato činnost má smysl. Zároveň vyzýváme všechny občany, aby namísto větrolamů využívali k likvidaci odpadů standardní dostupná místa, tedy sběrný dvůr, kontejnery apod.

Kromě nikdy nekončící celoroční péče o přírodu a zvěř jsme v našem katastru ve spolupráci s Obcí Prušánky v listopadu vysadili sto padesát stromků, o které také budeme následně pečovat, zejména zaléváním. S výsadbou stromů budeme i nadále pokračovat, abychom nahrazovali zastaralé porosty, které trpí suchem a pomalu odcházejí.

Na podzim jsme také provedli dva menší hony na drobnou zvěř, zaměřené především na regulaci stavu zajíců ve vinicích a omezení škod.

Hlavním záměrem našeho spolku je co nejvíce se podílet a pomáhat s obnovou naší krajiny zejména z hlediska její schopnosti zadržet vodu a zachovat zatím pořád ještě pestrou paletu živočichů v naší přírodě se vyskytujících. Jsme si vědomi, že na to sami rozhodně nestačíme. Budeme ale maximálně nápomocni těmto procesům zejména ve spolupráci s Obcí Prušánky, s místními zemědělci, vinaři, majiteli pozemků a všemi spoluobčany, kterým není stav přírody kolem nás lhostejný.

Za MS Hubert Prušánky

Tomáš Jaroš