Pěkné podzimní dny přejí děcka z Nechoránku

Máme za sebou léto a to jsme si my, děti z Nechoránku, parádně užily. Nejen, že byly prázdniny, ale taky největší folklorní svátek v Prušánkách – hody. Dnes už jsme stálou partou mezi dospělými, při sobotní besedě u cimbálu. A protože jsme tam většinou nejmladší, vystupujeme hned na začátku. To je moc dobře, protože se pak ještě stihneme převléct do civilu a hurá na kolotoče. Letos se k nám taky přidali kluci z dětské cimbálky. Je moc dobře, že tady něco takového vzniká a už se těšíme, až nám to společně bude ladit a budeme spolu vystupovat.

Hodové pondělí, to je další kus parádního programu. Sice to chvilku trvalo, než se přišlo pod zelené, ale pak to stálo za to. Je to zábava, když si můžeme zatancovat společně s velkýma v kroji. A jak to tak vypadalo, i oni si to s námi užili. Na společnou fotku jsme se ani nemohli vejít, kolik nás tam bylo.

Podzim pro nás začíná slavností Vinobraní. Tentokrát krojovaným moc nepřálo počasí, ale nakonec nepršelo a tak průvod, pochodující přes Prušánky do Nechor, nezmokl. A ani zima nebyla taková, jak hrozila předpověď.

Při této akci nám vždycky trošku zkomplikuje situaci vykopaná jáma, do které pak přijde májka. Jednou ji musíme přeskakovat, jindy zase nevíme, jak kolem ní na pódiu stát. Ale zvládly jsme to. Řízek za odměnu je pak zasloužená odměna.

Další vystoupení, dnes už taky tradiční, je pro naše babičky a dědy. Beseda s důchodci k prušáneckému podzimu neodmyslitelně patří. A i když nás nedoprovází živá hudba, tak to našim seniorům nevadí. Hlavně, že jim vnoučata z pódia zamávají.

Hezký podzim přejeme,
u kamen sa hřejeme,
a když čepicu si dáme,
tož vám rádi zazpíváme.

Barevné dny přeje Nechoránek

Text a foto Iva Letochová

 

Mohlo by se vám líbit...