Pochlubte se, máte čím: Jitka Šimková

Už jako malá jsem s rodiči celkem pravidelně navštěvovala prušáneckou kuželnu, kde jsem většinu času jen pokukovala po ostatních hráčích a pokud bylo volné místo v programu (vždy jsem v to pevně doufala již po příchodu na kuželnu), mohla jsem si zkusit obouruč hodit jeden či dva hody.

Kuželky hraji přibližně od jedenácti let s menšími pauzami pro jiné sporty a plně se jim věnuji od patnácti let. Velké díky patří SK Podlužan Prušánky za to, jak mladé kuželkáře podporuje, nejednou jsme se právě díky klubové podpoře mohli účastnit kuželkářských kurzů jako byla např. letní kuželkářská škola v Jihlavě, která byla pro nás mladé kuželkáře velkým přínosem.

První týmové úspěchy se dostavily v dorostenecké kategorii, kdy jsme společnými silami s Jankem Zálešákem, Sárou Zálešákovou a Petrem Šopíkem získali první místo v Jihomoravském krajském přeboru v sezoně 2011/2012. Vzpomínám si, že peníze za vítězství v soutěži jsme tenkrát utratili za smažák v Hostinci U Schottlů.

Pravidelně jsem reprezentovala jihomoravský dorostenecký výběr na republikovém Vánočním turnaji mládeže, který se koná pravidelně každý rok na přelomu listopadu a prosince. Dorosteneckou kategorii jsem v roce 2014 zakončila druhým místem v jednotlivkyních na mistrovství Jihomoravského kraje a tak jsem se poprvé mohla účastnit mistrovství České republiky v dorostenecké kategorii, kde jsem se umístila na druhém místě. Milejší rozloučení s touto kategorií jsem si nedokázala představit.

Až do roku 2016 jsem hrála krajský přebor za Prušánky. Bylo to překvapivě náročné, jelikož je to převážně mužská soutěž, ale naučilo mě to se postavit silnějším protivníkům.

V sezoně 2016/2017 jsem hostovala v druholigovém týmu žen ve Vracově, kde bylo skvělé kuželkářské zázemí a taky to byla moje první zkušenost s vyšší soutěží, která mě posunula zase o něco výše, byť jsme skončily předposlední. Další sezonu se nepodařilo ženský tým ve Vracově složit, proto jsem opět oblékla prušánecký dres.

V roce 2018 jsem se v Jihlavě účastnila juniorského reprezentačního programu, který vedli trenéři Tomáš Valík a Jan Kotyza, nicméně dala jsem přednost škole před juniorským mistrovstvím světa. K mému štěstí jsem obdržela pozvánku na kontrolní start ženské reprezentace, který se má uskutečnit 11. – 12. 1. 2020 na kuželně ve Valašském Meziříčí.

Rok 2019 s sebou přinesl hodně hráčských nabídek a bylo těžké se rozhodnout pro ten správný tým. Nakonec jsem se tváří v tvář postavila velké výzvě a zároveň jednomu z mých kuželkářských snů. Sezonu 2019/2020 tedy hraji za rakouský superligový ženský tým v KSK Austria Krems. V Rakousku se mi líbí, klub má spíše rodinnou atmosféru, což je příjemné. Všichni jsou tu na mě hrozně milí, nebo je to možná jen tím, že jim zatím moc nerozumím… 😊.

Do Nového roku 2020 přeji všem místním kuželkářům, a nejen jim, hodně zdraví, štěstí a úspěchů.

Jitka Šimková SK Podlužan Prušánky/KSK Austria Krems

 

Mohlo by se vám líbit...