Prušánský zpravodaj 2/2018 v prodeji

Na začátku července vyšel druhý letošní Prušánský zpravodaj. K dostání je v prodejně Coop, v drogerii, v masně a v knihovně.

Na úvod si přečtete slovo starosty Lubomíra Zahradníka o chystaných rekonstrukcích v obci. Jan Nosek, místostarosta informuje o tom, kolik tun plastů, papíru, skla a tetrapacku jsme vytřídili a na které místě jsme se umístili v soutěži Tespra Hodonín. Nepřehlédněte oznámení o době a konání volby do zastupitelstev obcí.

Podívejte se, jak proběhlo pasování nových čtenářů v knihovně a co je v knihovně nového. O své činnosti informují Základní škola, Hudební, taneční a výtvarná škola, Sdružení rodičů a přátel školy a samozřejmě Mateřská škola. Různými činnostmi naplněné bylo jaro v Klubu maminek a nechybí ani pozvání na letní akce. S jarem ožily Nechory. Přečtěte si, jak proběhly akce K Nechorám do sklepa a Nechorský košt vín. Naši senioři mají už po dovolené. Kde byli a jak se jim tam líbilo, si přečtete v článku, který začíná logem seniorů v Prušánkách. Veselo bylo i u skautů. O svých aktivitách a akcích napsasli Skauti z Mikulčic i Skautský oddíl Cor Dare. Nechoránek představí svoji cimbálovou muziku a Slovácký krúžek  se ohlédne za Májovým zpíváním.

Velkou část Zpravodaje věnujeme sportu. Sezonu 2017/2018 hodnotí SK Podlužan Prušánky oddíl kuželek. Oddíl fotbalu vedle ohlédnutí za sezonou píše i o konaných Pouličkách, tedy Turnaji ulic. Ve Zpravodaji najdete přehledné tabulky výsledků pro kuželky, fotbal i šachy. Dozvíte se, kdo se účastnil mistrovství Evropy žen a České republiky v šachu a jak se daří šachovému kroužku.

Své tradiční zamyšlení přináší P. Vít Hába a nechybí střípky z historie farnosti. Tentokrát na téma varhany a varhaníci. V rubrice Ohlédnutí za kulturou a ostatními akcemi najdete fotky ze Křtu DVD Prušánky v nářečí, z Divadla Bedřicha Kaněry z Břeclavi a také ze Svatojánské noci. Pro milovníky historie obce nechybí čtení z prušánecké kroniky.