Sedm statečných na Memoriálu Vladimíra Hatalu

V sobotu 30. června 2018 jsme se zúčastnili mezinárodního fotbalového turnaje v Prietržke-Memoriál Vladimíra Hatalu. Turnaj zahájil starosta Prietržky Peter Flamík a starosta Prušánek Lubomír Zahradník. Hrálo se na víceúčelovém hřišti za účasti dvou domácích týmů a dalších mužstev ze Slovenska. Hrací systém byl 5 + 1, hrálo se 2 x 10 minut, střídalo se hokejovým způsobem.

Hřiště bylo opatřeno mantinely, které byly součástí hry. To byla pro nás nová věc, kdo je na takové podmínky zvyklý, využívá mantinel jako dalšího hráče. Nám toto určitě nebylo výhodou zejména v prvním zápase, který jsme sehráli s domácím týmem ŠK Prietržka a remizovali 5:5.

Organizátoři turnaje se postarali o vynikající občerstvení, každý hráč měl možnost volby mezi gulášem nebo cigánskou pečienkou, taktéž organizace celého fotbalového odpoledne byla na vysoké úrovni.

Soupeři přijeli na turnaj v počtu 10–12 hráčů, takový počet umožní průběžné střídání a rozložení sil až do konce turnaje. Bohužel, Prušánky přijelo reprezentovat pouze 7 hráčů, kteří takové přesile nedokázali dlouho odolávat. Poslední zápas, ve kterém jsme ještě mohli zamíchat s konečným pořadím jsme sehráli s mužstvem Bellay Boys. Po celou dobu zápasu nám fandili místní i přespolní fanoušci, kteří ocenili náš handicap. Dlouho byl stav zápasu nerozhodný, ale bohužel jsme v poslední minutě dostali gól, a tak prohráli 2:1. Na prvním místě se umístil právě náš poslední soupeř. Naše mužstvo, které mohlo střídat pouze jednoho hráče, se umístilo na pátém místě.

Děkuji všem sedmi statečným za neskutečné nasazení v zápasech a reprezentaci naší obce.

Michal Váňa, Pavel Přikryl, Zdeněk Štěpanovský, Zdeněk Forman, Rudolf Bílek, Michal Šimek, Jan Váňa.