SK Podlužan Prušánky oddíl šachu před sezónou 2018/19

Zpravodaj 3/2018

Rapid turnaj – Prušánky

Šachový oddíl Prušánky uspořádal v hostinci u Schottlů v sobotu 24. července 2018 šachový turnaj OPEN Podluží v rapid šachu. Celkem se zúčastnilo 24 hráčů. Po zajímavých bojích na šachovnicích nakonec zvítězil F. Vrána ze Starého Města, druhý skončil P. Trávníček z Hodonína a třetí S. Messerschmidt z Ořechova.

MČR seniorů – Rychnov nad Kněžnou

V Rychnově nad Kněžnou proběhlo v termínů 28. 7. – 5. 8. 2018 mistrovství seniorů v šachu. Z našich hráčů se nejvýrazněji prosadil pan Jiří Marek v kategorii 60+, kde obsadil hezké 14. místo – nutno podotknout, že celý turnaj bojoval na čelních šachovnicích, ovšem poslední kola nevyšla dle představ.

Letní tábor dětí – Vřesovice

Letního šachového tábora v srpnu 2018 se zúčastnili tito žáci z Prušánek – Lukáš Váňa, Patrik Šimčík, Ondřej Koller a Štěpán Omelka. Tábor nebyl jenom o hraní a trénování šachů, nicméně v táborovém turnaji obsadil Štěpán Omelka vynikající 2. místo.

Šachový kroužek – zahájení činnosti

Šachový kroužek zahájil opět svou činnost. Kroužek se koná každé úterý 15:00 – 16:30 v klubovně pod domem s pečovatelskou službou. Chtěli bychom tímto požádat rodiče, aby poslali své děti do kroužku – další zájemci jsou srdečně zváni.