Výzva k omezení spotřeby pitné vody

Vážení spoluobčané,

ve stínu všeobecného vzepětí proti Coronaviru poněkud zapomínáme na mnoho problémů, které nás ohrožují ještě mnohem více. Jedním z nich je katastrofální sucho a nelepšící se úbytek vody. A především pitné vody. Zatím nám z kohoutků teče. Zatím. Hladiny zdrojů se ale rychle snižují. Deště nám, dle názoru meteorologů, v nejbližších měsících příliš nepomohou. Jediná šance, jak oddálit hrozící nedostatek, je omezení spotřeby, tedy šetření všude, kde to jde. Obrovské množství vody lze zachránit tím, že se nebude pitná voda „z kohoutku“ používat na zavlažování trávníků a zahrad. Žádám Vás proto, abyste nepoužívali na zavlažování pitnou vodu z vodovodního řadu. Chápu, že na suchý trávník není hezký pohled. Na suchý vodovodní kohoutek bude ale pohled mnohem smutnější. Udělejme maximum pro to, abychom nikdy nemuseli chodit pro pitnou vodu na příděl k cisterně na ulici, jako se to už v mnoha obcích České republiky děje.

Děkuji za pochopení.

Ing. Lubomír Zahradník