Z naší knihovny 1/2018

Vážení čtenáři,

tak jako vždy na začátku roku dáme trochu statistiky. Za rok 2017 máme 261 registrovaných čtenářů, což je o dva více než v roce 2016. Dospělí si vypůjčili 7085 knih, což bylo o 180 knih více než v r. 2016, děti jen 846 knih, což je o 466 knih méně než v minulém roce. Stále jim říkám, děcka čtěte, budete mít rozhled, budete vědět, jaké se píše kdy i-y, aniž byste se to musely biflovat, budete mít dobrou slovní zásobu, ale je to jako když hrách na stěnu hážete. Pokud máte ještě možnost je nějak ovlivnit, a jsou ve věku, kdy se s nimi dá domluvit, posílejte je do knihovny.  Internet je holt mocný čaroděj a mám pocit, že minulý rok chodily děti jen pro povinnou četbu do školy a velmi minimálně pro knihy, které by si přečetly pro své potěšení a dobrovolně.

V lednu taky proběhla revize knihovního fondu. Provádí se jedenkrát za pět let. Nenašlo se  osm knih, což je za pětileté období minimální ztráta. Nicméně poprosila bych vás, abyste se podívali po těchto knihách a pokud je najdete, vraťte je prosím do knihovny.

– Mstitel /Anderson Catherine/

– Horory na dobrou noc /Horowitz Anthony/ kniha pro děti

– Domácí cvičení s Helenou /Jarkovská Helena/

– Martin Lunetic /Kocián Ladislav/ kniha pro děti

– Noc v ráji /Proctor Candice/

– Dětský domov Jany Rajnerové / Radoměřská Maryna/

– Věř ve svého Boha /Sheldon Sidney/

– Když se začíná znovu /Spencer LaVyrle/

V pondělí 9. dubna začne tradiční burza. Knihy budou opět vystaveny na chodbě OÚ zhruba tři týdny. Z výtěžku budou opět zakoupeny knížky pro prvňáčky, které dostanou při slavnostním jmenování čtenáři. Všem, kteří darovali knihy, děkuji.

Na tento rok má knihovna opět schváleno 70 tisíc korun na nákup nových knih.  Možná jste taky zaregistrovali, že od ledna chodí dva nové časopisy, a to Rozmarýna – časopis pro všechny, kteří rádí krášlují a zútulňují svoje okolí, a dále Recepty prima nápadů – vše pro váš dům a zahradu. V březnu vyšlo první číslo časopisu Amos, který určitě ocení ti z vás, kteří chtějí stále něco vytvářet.

V březnu jste měli možnost registrací do knihovny zdarma. Do 20.3. toho využilo 5 nových čtenářů.

Nově se pracuje na Facebooku pro knihovnu. Od ledna proběhly čtyři besedy pro předškoláky a školu. Jak vidíte, stále se něco děje, sledujte naše webové stránky, později i FB  a buďte v obraze!

                                                                                                                     Milena Hromková

Mohlo by se vám líbit...