Z naší knihovny 3/2017

Milí čtenáři,

léto a dovolené je za námi. Mnozí z vás nyní finišují s polními pracemi a vinobraním, ale i toto pomine a nastane zima a doba odpočinku. A tím pádem čas na čtení.

Většina vás samozřejmě chodí, ať je léto nebo zima, takže jste zajisté zaregistrovali drobné změny v umístění knih. Přes prázdniny jsem vyřazovala knihy, které se léta nečtou a ani již nejsou pro čtenáře atraktivní. Všichni chceme číst novinky a na tyto se musí udělat v regále místo. Mohli jste zaregistrovat stohy knih pod oknem, které čekaly právě na vyřazení, ale i komínky přímo v prostorách knihovny. Všechny regály byly vyprázdněny, utřen prach, ušpiněné obaly umyty. Za policemi, kde jsou umístěny romány pro ženy, navazují v regálech opravdové příběhy, lékařské romány, psychologické a společenské. Historické jsou hodně probrány, částečně vyřazeny a zbytek, který se málo čte, můžete najít v zadní části knihovny mezi staršími knihami. Pokud vás zajímá, jak to probíhalo, podívejte se na fotky na webových stránkách knihovny.

 Nebojte se ale, že nebudete mít co číst, stále nám přicházejí nové knihy a výměnné fondy z Hodonína.

Dětem začal školní rok. Hned v září a začátkem října proběhly besedy s oběma třídami předškoláků. Když už je ten podzim, tak obyčejně s ním i začínáme. Tentokrát jsme se zaměřili na vlaštovky, znáte to, vlaštovka na drátě = podzim. Něco jsme si o nich popovídali, ale i zatancovaly při videu a děti si pak vyrobily vlaštovky z papíru. Můžete si je prohlédnout v knihovně, visí nám na papírových „drátech“ v síti v okně. Fotky opět můžete zhlédnout na fotogalerii našich stránek.

Užijte si pěkný podzim s dobrou knihou z naší knihovny.

                                                                                                                       Milena Hromková

Mohlo by se vám líbit...