Z naší knihovny

2016_kufrik_knihovnaVážení občané a návštěvníci knihovny,
čas neuvěřitelně letí a přede dveřmi máme Vánoce. Právě toto období je na čtení velmi příjemné. Sedíte v teple u radiátoru, před sebou svařák, v ruce knížku, za oknem poletuje sníh…
A jaké jsou novinky v knihovně? Několikrát jsem se v posledních Zpravodajích zmiňovala o tematických kufřících, tak bych vám je ráda představila trochu blíže.
Byl zakoupen nový „Kufřík pro kluky“. Jsou v něm knížky, stavebnice, pexeso, hračka Igráček, je tam také knížka ve tvaru boty i se šňůrkou, na které se děti učí zavazovat si boty. Někteří tatínci si určitě nostalgicky zavzpomínají na kulatou, placatou krabičku s obrázkem hřiště, po které se kutálí kulička – míč.
Máme také “ Kufřík pro holky“, kde jsou opět knihy, papírová panenky s oblečky, kaleidoskop, omalovánky, dřevěné puzzle s medvídky a panenka s kufříkem.

V kufříku „Světem zvířat“, jsou knížky, plastová zvířátka, tiskátka, pexeso a omalovánky.
Příští rok bych ráda ještě nějaký kufřík zakoupila, protože je o ně zájem a jsou stále zapůjčené.
Kufřík se půjčuje na měsíc, je možno si ho v knihovně zarezervovat.
Další novinkou – pro vás zajisté příjemnou – bude, že od příštího roku nám přibudou do knihovny další časopisy.

Zůstane History Revue. Místo časopisu Svět na dlani objednáme 21. století, dále Praktickou ženu Creativ, kde se můžete inspirovat různými nápady pro domácnost a nakonec to bude časopis pro ženy Napsáno životem. A aby se nám časopisy nepovalovaly jen tak v regálech a měli jste je více na očích, budou pro ně vytvořeny nové dřevěné držáky. Ty budou umístěny na boku stávajících regálů.

V současné době můžete v knihovně vyplnit dotazník na průzkum spokojenosti s knihovnou.

Nebojte se taky využívat našeho on-line katalogu. Z pohodlí domova zjistíte, zda máme knihu, kterou právě potřebujete. Pro studenty a žáky ZŠ, kteří neustále shání nějakou povinnou četbu, je to úplně ideální stav. Konečně bude na monitoru něco jiného, než samopal přes celou obrazovku.

Přeji Vám příjemné prožití svátků vánočních mezi svými blízkými.

                                                                                             Vaše knihovnice Milena Hromková

Mohlo by se vám líbit...