Z pohádky do pohádky

Zpravodaj 3/2018: Poslední prázdninová sobota patří ve škole těm nejmenším, kteří poprvé usednou do školních lavic. Už několik let se v sobotu odpoledne schází děti, rodiče a jejich budoucí paní učitelka, která jim spolu se svými kolegyněmi připravuje zábavné odpoledne, kde si můžou vyzkoušet, jaké to je pracovat spolu s ostatními dětmi při plnění úkolů.
Letošní téma bylo Z pohádky do pohádky. Děti poznávaly kouzelné věci z pohádek, vyráběly perníčky na perníkovou chaloupku, třídily stejně jako Popelka. Vyzkoušely si, jak musel být obratný Kocour v botách, co může schovávat Ubrousek, prostři se…. Zkrátka, podle toho, jak se děti do všech úkolů pouštěly, si to opravdu užily. Skoro jako v pohádce.
Rodiče děti nejenom bedlivě sledovali, ale také měli možnost si chvíli hrát a pobavit se. Po přestávce získali první důležité informace o chodu školy.

Dvě hodiny uběhly jako voda… Děti si všechno vyzkoušely a splnily, a za svou snahu získaly malou odměnu, stejně jako rodiče. Mně nezbývá nic jiného, než si přát, aby se dětem ve škole líbilo a chodily do ní rády a rodičům, aby vždycky věřili, že o jejich děti je u nás dobře postaráno. Tak snad to vyjde…

Hezký školní rok!

                                                                                                 Blanka Čechová, třídní učitelka 1. třídy

Mohlo by se vám líbit...