Září je tady!

Zpravodaj 3/2019:

Není to tak dávno, kdy jsme se loučili před školkou a přáli si hezké prázdniny. A teď už zase všichni opakujeme oblíbené klišé „tak strašně rychle to uteklo“! Někdo si oddechne, že jeho život zase začne mít řád, jiný smutní po prázdninových dnech bez režimu. V každém případě září je tady a s ním nový školní rok, který přinese dětem nové zážitky a kamarády, ale také zkušenosti a vědomosti.

Do řad učitelek nám přibyly nové posily, kterými jsou Bc. Radka Riedlová, Bc. Adéla Šáchová a Bc. Aneta Skaláková. Nově také usilujeme o vzdělávání dětí podle programu Začít spolu, podle kterého jsme začali pracovat.  Program využívá především podnětného prostředí, a tak třídy jsou nově rozděleny do jednotlivých center aktivit, jako jsou ateliér, dílna, objevy a pokusy, voda a písek, kostky, manipulační hry, knihy a písmena, dramatika a hudba. Vzdělávací činnost je plánována do těchto center na základě individuálních potřeb dětí. Děti v programu dostávají možnost volby takových úkolů, na které stačí. S touto svobodou volby je však spojena také odpovědnost za splnění daného úkolu. Cílem je zohledňovat schopnosti, znalosti a zájmy dětí. Vést je k celoživotnímu učení, samostatnosti a spolupráci.

Předškolní děti čeká krátké představení na Besedě se seniory. Začaly opět navštěvovat místní knihovnu s besedami a své tělo rozhýbou v rámci projektu „Školky v pohyby“ každý týden v tělocvičně spolu s trenéry FK Hodonín. V podzimních měsících přihlášené děti čeká plávání.

Závěrem bych chtěla všechny pozvat 4. 11. 2019 na přednášku speciálního pedagoga a rodinného terapeuta Mgr. Jiřího Haldy na téma: „Dítě není malý dospělák a dospělák nemá být velké dítě“, která se bude konat v kulturním domě pro veřejnost, ale především pro vás, rodiče.

Lucie Drejčková, zástupce ředitele pro předškolní vzdělávání

Foto: archív MŠ

Čekáte na úsměvy? Tak tady je máte.

Vojta V: „Paní učitelko, já se bojím krvi, protože je taková moc červená a červené sů aj strašidelné oči, tak já jak vidím krev, zdrhám.“
Terezka V: „Paní učitelko, mamka říká, že rosteme jak blázni.“
Matýsek K: „Paní učitelko, já budu za rok preckulakus.“ (předškolák)
Alešek H. „Paní učitelko, náš Toník nekdy taťkovi pije pivo, nebo víno, nebo burčák a pak je z toho celý zmatený.“
Šimonek W. přišel do školky a jeho první slova byla: „Děcka, rychlá rota bude dnes sbírat pytle.“
Terezka V:“Náš Vojta šel dnes na argerorii.“ (alergologie)
Míša Š. přinesl zmrzlinu z písku. Učitelka: „Jé díky, jaká je to?“ Míša: „Čokoládová s vanilkovým hořčicem.“
Pan školník sekal zahradu. Šimonek W. „Děcka, školňajs seče!“
Paní učitelka přijde do třídy a ptá se: „Děcka jak se máte?“ Rozálka H. „Jak prasata v žitě!“

Mohlo by se vám líbit...